0286 416 60 90

info@can.bel.tr

0286 416 23 66

İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Kat:3-4 Çan/Çanakkale

BAŞKAN

Ana Sayfa » BAŞKAN

Bülent ÖZ- Çan Belediye Başkanı

Bülent ÖZ 8 Ekim 1972 tarihinde Hasan Bey ve Nurdan Hanım’ın çocuğu olarak Çanakkale’nin Çan ilçesinde doğdu. İlk öğretimini Çan Atatürk İlkokulunda, Orta öğrenimini Çan Ortaokulunda ve liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okumaktadır.

Tüzel kişiliğinde;

8 yıldır Çan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı (2003- 2011)
Çan Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Çan THK Üyesi
İstanbul Kabataşlılar Derneği Üyesi

görevlerini üstlenmiştir.

Babası Hasan ÖZ, Çan’da HALK gazetesi adıyla ilk yerel gazetesini çıkarmış, İlçemizde TRT’nin, Cumhuriyet ve Günaydın gazetelerinin ilk muhabirliğini yapmış, uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığını yürütmüş ve Hazan Öz ilçe başkanlığı döneminde 1974 yılı yerel seçimlerinde 27 yıl aradan sonra Çan’da CHP olarak belediyeyi kazanmıştır.

Annesi Nurduran ÖZ’de yıllarca Çan Cumhuriyet Halk Partisi kadın kolları üyesi olarak çalışmış, 80 öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’ye atfen yazdığı makale ve şiirleri bir kitap basarak eserlerini ölümsüzleştirmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan ÖZ, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Siyasi Kariyeri

Siyasi kariyerine Cumhuiyet Halk Partisi’nde başlayan ÖZ, Partisinin 2007 seçimlerinde 4. sıra, 2011 seçimlerinde 3. sıra milletvekili adayı olarak seçimlere katılmış, 2015 Türkiye genel seçimleri’inde 2. Sıra adayı olarak katıldığı seçimde Çanakkale Milletvekili olarak seçilmiştir.

Şuan da Çan Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.