Kar Çalışmaları için Ekipler Nöbette

Kış mevsiminin gelişiyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Çan Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşların huzurlu ve güvenli bir kış geçirmesi için 7/24 çalışıyor.

Çan Belediyesi; kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı çalışmalara günler öncesinden başladı. Kar yağışının başlamasıyla beraber ise hazırlıkları tamamlanan ekip ve araçlar ile oluşabilecek olumsuz durumlara en hızlı ve en güvenli şekilde müdahale ediliyor.

Çan Belediyesi dün başlayan kar yağışıyla buzlanma ihtimaline karşı tuzlama çalışmalarına başladı. Trafiğin aksamaması, vatandaşların zor durumda kalmaması için karla mücadele ekipleri vardiyalı olarak 24 saat hazır bulundu. Kış çalışmaları eylem planını hazırlayan Çan Belediyesi; kış aylarının olumsuz etkilerini en aza indirmek için cadde ve sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlar kar ve olumsuz hava nedeniyle oluşabilecek durumları 416 60 90 numaralı telefonu arayarak iletebilecek. Kar yağışı devam ettiği sürece ekipler tuzlama ve yol açma çalışmalarını devam ettirecek. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da tuzlama çalışması yapılıyor. Kar yağışında öncelikli olarak ana yollarda, okullar ve otobüs güzergâhlarında daha sonra sokak aralarında çalışmalar yapılıyor.