Şampiyonlar ödüllerini aldı

Çan Belediyesi 7’nci Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu.

Çan Belediyesince 29 Ocak 2019 tarihinde açılış töreni ile başlayan ve 4 gün boyunca satranç severlerin büyük ilgi gösterdiği Çan Belediyesi 7’nci Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu.

Çan Belediyesi 7’nci Satranç Turnuvasının gerçekleştirildiği Menderes Parkında düzenlenen kapanış ve ödül törenine Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Çan İlçe Yönetiminin yanı sıra turnuvaya katılan tüm sporcular ve aileleri katıldı.

Çan Belediyesi 7’nci Satranç Turnuvasına Çanakkale başta olmak üzere Balıkesir, Bursa ve Şırnak’tan katılım gösteren sporcular 4 gün boyunca en iyi hamleyi yapabilmek için ter döktüler. Turnuvanın son gününde oynanan son maçların ardından kategorilere göre dereceye giren oyuncular, kupa, madalya ve özel ödülleri almaya hak kazandılar.

Turnuvalarda dereceye giren oyuncular ve sıralamaları ise şu şekilde;

 İlkokul Kategorisinde:

1.Göktuğ BEŞOĞUL(1.000 TL Değerinde Hediye Çeki ve 1.’lik Kupası)

2.Mert Eren ÇETİN(500 TL Değerinde Hediye Çeki ve 2.’lik Kupası)

3.Mehmet YILMAZ(250 TL Değerinde Hediye Çeki ve 3.’lük Kupası)

Ortaokul Kategorisinde:

1.Doruk AKKAŞ(1.000 TL Değerinde Hediye Çeki ve 1.’lik Kupası)

2.Melih GÜREN(500 TL Değerinde Hediye Çeki ve 2.’lik Kupası)

3.Türkbay KIRCI(250 TL Değerinde Hediye Çeki ve 3.’lük Kupası)

Lise Kategorisinde:

1.Deniz ERTAŞ(1.000 TL Değerinde Hediye Çeki ve 1.’lik Kupası)

2.Mete DAMAR(500 TL Değerinde Hediye Çeki ve 2.’lik Kupası)

3.Alguhan KURULAR(250 TL Değerinde Hediye Çeki ve 3.’lük Kupası)

Yetişkinler Kategorisinde:

1.Muammer Atakan YARAR(1.000 TL Değerinde Hediye Çeki ve 1.’lik Kupası)

2.Elnur ALİYEV(500 TL Değerinde Hediye Çeki ve 2.’lik Kupası)

3.Berkay ULAŞ(250 TL Değerinde Hediye Çeki ve 3.’lük Kupası)

Ayrıca puanlama sistemine göre madalya almaya hak kazanan bayan oyuncular ise şu şekilde;

İlkokul Kategorisinde:

1.Beril ÖZDEMİR

2.Melek Naz ÖZTÜRK

3.Ceren Duru ÇILDAN

Ortaokul Kategorisinde:

Nisanur AYDIN

Ödül töreninin ardından, turnuvalara katılan tüm sporculara katılım belgesi verilirken, turnuvalara en büyük emek ve desteği sağlayan hakemlere de teşekkür belgeleri takdim edilerek program sona erdi.