DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜNDE ÇAN BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM İKİ OYUN

 Çan Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak düzenlediği tiyatro gösterisiyle, Çanlıların güzel bir akşam geçirmelerini sağladı.  Çan Belediyesi Morris Tiyatro Sanat Topluluğu’nun hazırladığı tiyatro gösterisi 27 Mart Salı akşamı yine Çan Belediyesi Düğün Salonu’nda sahnelendi. Tiyatro etkinliği ile salonu tıka basa dolduran Çanlılar, harika vakit geçirdiler.

Son 9 yıldır Çan’da yapılan sosyal ve kültürel faaliyetler hız kesmeksizin devam ediyor. Bunun bir örneği daha dün akşam sahnelenen tiyatro gösterisiydi. ’Sevgili Doktor’ ve ‘Asosyal Medya’ isminde iki oyunla seyirci karşısına çıkan Çan Belediyesi Morris Tiyatro Sanat Topluluğu, izleyicilerden tam not aldı.  Bu anlamda Çanlılar ayrıcalıklı ve şanslı hissettiklerini ifade etti.

Başkan KUZU; “Sanat, bir mirastır ve geleceğe aktarılmalıdır.”

Tiyatro gösterisine katılan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU, genç yeteneklere teşekkür edip çiçek takdim etti. Gösterinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan KUZU;  “Bizleri bu akşam yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Biz şuna inanıyoruz; Sanat, bir mirastır ve geleceğe aktarılmalıdır. Bundan ötürü biz de sanata dair sayısız etkinlikler gerçekleştirdik bugüne dek. Çocukların, hanımların yararlanabileceği Çan Belediyesi Sanat Atölyesini faaliyete geçirdik. Kısacası sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda sayısız icraatımız oldu.” İfadelerini kullandı.

Başkan KUZU; “Bu anlamda Çan Belediyesi Morris Tiyatro ve Sanat Topluluğu’na da her daim destek verdik, yanlarında olduk. Ayrıca bu akşam sergilemiş oldukları tiyatro gösterisi çok güzeldi. Gerçekten uzun zamandır çalışıyorlardı ve Çan’da genellikle üniversitede okuyan arkadaşlarımız böyle güzel bir işe gönül verdiler. İnşallah bundan sonraki süreçte de beraber olmaya destek olmaya devam edeceğiz. Yazan, yöneten ve oyunu sergileyen tüm oyuncularına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.